Happening „Nie bądź jednorazowy” to inicjatywa Fundacji Arka , która wspólnie z uczniami Społecznego Liceum Ogólnokształcącego SRiN im. W. Korfantego w Katowicach, zaprezentowała mobilną wystawę edukacyjną a towarzyszył jej Rób Recykling Rytm.

W ramach happeningu młodzież zagrała na instrumentach, które powstały z odpadów, a wszystko po to, aby nagłośnić problem nadmiernej ilości śmieci i zachęcać do ekokonsumpcji. Mobilna wystawa to metalowa konstrukcja na kółkach a na niej 12 plansz powstałych ze współpracy Fundacji Ekologicznej ARKA i Małgorzaty Rozenau uznanej artystki oraz wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wystawa swoim przekazem ma zachęcić do stania się świadomym ekologicznie konsumentem. Projekt „Nie bądź jednorazowy” to nasz nowy pomysł na prowadzenie nieszablonowej edukacji ekologicznej.

Ogólnopolska kampania „Nie bądź jednorazowy” dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska, a Partnerem Merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A